Prawo rodzinne

Prawo rodzinne - usługi dotyczące spraw rozwodowych, podziału majątku, aliementów itd.

Prawo rodzinne reguluje zarówno osobiste, jak i majątkowe stosunki pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny. Wzajemne relacje pomiędzy małżonkami, dziećmi, ale także dalszymi bądź bliższymi krewnymi, mogą generować w życiu codziennym wiele sytuacji wymagających wsparcia doświadczonego prawnika.

Sprawy rodzinne należą do najczęściej rozpatrywanych przez polskie sądy. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby prowadzenie sprawy dotyczącej tak delikatnej materii jak rozwód, separacja, rozstrzygnięcie o władzy rodzicielskiej, czy o alimentach powierzyć doświadczonemu, skutecznemu i kompetentnemu specjaliście.

Kancelaria LEXBRIDGE już od 2006 r. pomaga swoim Klientom w sprawach z zakresu prawa rodzinnego.  Zajmują się nimi prawnicy z dużym doświadczeniem, którym bliskie są sprawy rodzinne. Każdorazowo opracowują dla Klienta najbardziej optymalną strategię – plan działania na rozwiązanie problemu.

Kancelaria LEXBRIDGE oferuje swoim Klientom również możliwość podjęcia próby ugodowego rozwiązania sporu poprzez zastosowanie postępowania mediacyjnego, prowadzonego przez doświadczonego radcę prawnego – mediatora. Umożliwia to szybsze zakończenie postępowania, co w sprawach z zakresu prawa rodzinnego jest niezwykle istotne.

Ponadto nasza Kancelaria z myślą o jeszcze szerszym wsparciu swoich Klientów w trakcie postępowania współpracuje również z psychologami, psychoterapeutami i pedagogami.

Oprócz kompleksowej  obsługi w zakresie spraw z zakresu prawa rodzinnego, kancelaria LEXBRIDGE prowadzi sprawy powiązane z relacjami między bliskimi członkami rodziny, których przeprowadzenie jest niezbędne dla unormowania sytuacji rodzinnej i prawnej,  m.in. sprawy spadkowe i sprawy o ubezwłasnowolnienie.

Prawo rodzinne – nie tylko wiedza i doświadczenia

Warto pokreślić, że sprawy rodzinne, a szczególnie te dotyczące rozpadu małżeństwa traktujemy w naszej kancelarii ze szczególną uwagą. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ze względu na swój charakter oraz zaangażowanie emocjonalne naszych Klientów, wymagają one specjalnego podejścia, empatii i przygotowania odpowiedniej strategii procesowej.

Sąd to nie jedyna droga

Mając świadomość, że sprawy z zakresu prawa rodzinnego związane są z ogromnym obciążeniem emocjonalnym, nie zawsze najlepszym rozwiązaniem okazuje się kierowanie sprawy od razu na drogę postępowania sądowego. Z tego względu Kancelaria LEXBRIDGE proponuje swoim Klientom możliwość skorzystania z alternatywnego sposobu rozwiązania sporu w postaci mediacji, gdzie strony mogą osiągnąć porozumienie zakończone ugodą. Ugodowe zakończenie sprawy pozwala stronom skrócić w sposób znaczący czas postępowania, ale również zminimalizować jego koszty. Dzięki wykorzystaniu mediacji i zakończeniu sprawy na etapie postępowania przedsądowego, można szybciej zakończyć spór bez potęgowania stresu i kosztów emocjonalnych.

Prawo rodzinne – kto, co i kiedy?

 • Dla Klientów, którzy pragną unormować swoją sytuację rodzinną, rozwiązać rodzinne konflikty, uzyskać zabezpieczenie swoich praw lub zapewnić sobie bezpieczeństwo materialne.
 • Doradzamy naszym Klientom.
 • Prowadzimy w imieniu naszych Klientów negocjacje.
 • Podejmujemy w imieniu naszych Klientów mediacje.
 • Reprezentujemy naszych Klientów przed Sądem.
 • Sporządzamy pisma procesowe i środki zaskarżenia.
 • Pomagamy Klientom w wykonaniu orzeczeń Sądu.
W sprawach:

 • Rozwód.
 • Rozdzielność majątkowa i podział majątku wspólnego małżonków.
 • Rozstrzygnięcie o władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi (zmiana wyroku rozwodowego w tym zakresie, zawieszenie, ograniczenie, pozbawienie władzy rodzicielskiej, powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej).
 • Kontakty rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami (ustalenie, zmiana).
 • Alimenty na rzecz dzieci, wnuków, małżonków, rodzeństwa, rodziców (dochodzenie alimentów, ich podwyższenie lub obniżenie).
 • Eksmisje.

Korzyści

Nasi specjaliści w sprawach rodzinnych zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie Twojej sprawy, nie tylko z prawnego punktu widzenia ale i Twoich interesów rodzinnych oraz sytuacji życiowej.

Oferujemy kompleksowe usługi, nakierowane na rozwiązanie Twojego problem.

Nasze wieloletnie doświadczenie w sprawach rodzinnych sprawia, że szybciej i skuteczniej potrafimy rozwiązać Twoją trudną sytuację rodzinną.

Już po pierwszym spotkaniu z prawnikiem dowiesz się, jakie będą koszty prowadzenia przez kancelarię całej sprawy.

Potrzebujesz porady z zakresu prawa rodzinnego? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.