Kredyty frankowe

Pomoc dla Frankowiczów. Sprawy z bankami dotyczące kredytów frankowych

Kredyty frankowe to kredyty hipoteczne udzielone przez zdecydowaną większość banków w Polsce głównie w latach 2004-2009. Nie były to normalne kredyty walutowe wypłacone przez bank we frankach szwajcarskich i spłacane przez kredytobiorców również w tej walucie, ale kredyty wypłacane i spłacane w złotówkach, w których kurs franka szwajcarskiego służył waloryzacji.

Od 2008 roku z powodu dynamicznego wzrostu kursu franka szwajcarskiego w Polsce, raty kredytów osób, które posiadały kredyty frankowe, w krótkim czasie znacznie wzrosły. Ze względu na różnice kursowe i sukcesywny wzrost wysokości rat kredytu, posiadacze kredytów we frankach zorientowali się, że ich zobowiązania względem banku wynoszą znacznie więcej, niż zakładali podczas zaciągania kredytu, a pomimo spłacania wyższych rat od kilku lat saldo kredytu wzrasta.

Pomoc dla Frankowiczów

Pomocy Frankowiczom w tej mało komfortowej sytuacji udzielają takie kancelarie prawne jak nasza. Kancelaria LEXBRIDGE, dzięki swojemu kilkunastoletniemu doświadczeniu w prowadzeniu różnego rodzaju spraw sądowych, reprezentuje osoby posiadające tzw. kredyty frankowe w sporach z bankami, które takich kredytów udzielały.

Jeśli posiadasz kredyt frankowy, wyślij nam swoją umowę na adres: info@lexbridge.pl. Dokonamy bezpłatnej analizy umowy frankowej. Następnie wspólnie podejmiemy decyzję o dalszym postępowaniu w Twojej sprawie.

Kredyty frankowe – co uzyskasz, kiedy i od kogo?

  • Oferta skierowana jest dla osób fizycznych (konsumentów) posiadających hipoteczne kredyty frankowe denominowane lub indeksowane do CHF.
  • Możliwość ubiegania się zwrot nadpłaconych rat lub o stwierdzenie nieważności umowy frankowej posiadają także Frankowicze, którzy spłacili już swoje kredyty frankowe.
  • Zwrot od banku nadpłaconych rat kredytu we frankach.
  • Zmniejszenie salda zadłużenia.
  • Określenie, które zapisy w umowie z bankiem stanowią klauzule abuzywne (niedozwolone), a tym samym są nieważne.
  • Stwierdzenie nieważności umowy o kredyt frankowy.
  • Termin przedawnienia nadpłaconych rat wynosi 10 lat. Dlatego wraz z Frankowiczami możemy dochodzić roszczeń od banku do 10 lat wstecz.
  • Od banków, które udzielały hipotecznych kredytów w CHF lub od banków, które są następcami prawnymi tych banków.

Korzyści

Twoją sprawę poprowadzi sztab doświadczonych i skutecznych prawników.

Reprezentacja przed Rzecznikiem Finansowym oraz w Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy KNF.

Już od 2006 r. prowadzimy sprawy Klientów przed sądami wszystkich instancji.

Występujemy w imieniu Frankowiczów podczas procesów sądowych na obszarze całego kraju.

Kredyty denominowane i indeksowane

Wśród kredytów frankowych istnieją tzw. kredyty denominowane oraz kredyty indeksowane. W przypadku kredytów denominowanych kwota kredytu w umowie została wyrażona tylko w CHF, natomiast w momencie wypłaty przeliczana była wg kursu kupna CHF danego banku na PLN i wypłacana w PLN. Kredytobiorca aż do momentu wypłaty kredytu nie wiedział zatem jaką kwotę w PLN rzeczywiście od banku otrzyma.

Z kolei w przypadku kredytów indeksowanych kwota kredytu w umowie została podana w PLN i w tej walucie ją wypłacano. W momencie wypłaty kwotę przeliczano na CHF wg kursu kupna franka banku i saldo kredytu przez cały okres spłaty było wyrażone w CHF, podobnie jak rat kapitałowo-odsetkowe.

Strategia działania najbardziej korzystna dla Frankowicza

Strategię działania dla konkretnej sprawy podejmujemy razem z Klientem, po analizie umowy kredytowej i innych dokumentów związanych z zaciągniętym przez Klienta kredytem. Sprawdzamy wówczas, czy umowa zawiera tzw. klauzule abuzywne (niedozwolone), jak wiele rat kredytu zostało do spłacenia oraz jak dużo zostało już zapłaconych. Na podstawie uzyskanych informacji wspólnie ustalamy, czy korzystniejsze dla Klienta będzie dochodzenie przed sądem zwrotu nadpłaconych rat, czy może żądanie stwierdzenia nieważności umowy kredytu.

W pierwszym wypadku nasz Klient może liczyć na zwrot z banku określonej – często bardzo wysokiej – kwoty nadpłaconych rat. W drugim przypadku może okazać się, że po stwierdzeniu nieważności umowy kwota kredytu, która została do opłacenia jest na tyle mała, że najkorzystniejsze dla Klienta będzie ją po prostu spłacić.

Masz kredyt frankowy? Napisz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) celem udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie poprzez formularz.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) w celach marketingowych związanych z przygotowaniem i przekazaniem oferty LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. w zgodzie z Polityką Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej dotyczącej usług LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k. (ul. Zaolziańska 4, 53-334 Wrocław) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z Polityką Prywatności. W celu przesłania informacji handlowej udostępniam wskazany powyżej e-mail i telefon.